Deník prvních čtyř dní Na cestě

První den byl docela úspěšný. Cestou autobusem jsme oslovili hlouček studentů z Gymnázia a Ti moc rádi podporují pana Karla a rádi si připnuli placku „Karel for president“. Všichni doma s rodiči prý živě diskutují, proč volit pana Schwarzenberga. V největším statku v Sudličkově Lhotě Karla oceňují jako někoho, kdo se dobře stará o půdu, lesy a rybníky. Obecně se dá říci, že lidem na vsi a menších městech je na panu Karlovi sympatické, že dobře hospodaří a hlavně to, že půdu a ostatní majetek nerozprodal, ale udržuje jej v dobrém stavu. Dostalo se nám  i dvou negativních reakcí, bohužel, ale co se dá dělat…

Druhý den jsme zaznamenali celkem málo negativních ohlasů. V Potštejně celá místní cukrárna vesele debatovala o panu Schwarzenbergovi a pan majitel (básník) mu poslal svou knihu básní s věnováním. Karel Schwarzenberg prý již navštívil místní zámek při srazu šlechty a všichni ho budou rádi volit. V obci Sopotnice jsme oslovili staršího pána s vnoučkem. Pán byl nadšený myšlenkou naší kampaně, že pan Schwarzenberg posílá své příznivce do malých obcí, mezi normální lidi. Vyprávěl vnoučkovi historii rodu Schwarzenbergů a to už bylo vysloveně dojemné. Den to byl vskutku úspěšný!!

Den třetí byla ale katastrofa. I přes pěkné a slunečné počasí snad všichni reagovali negativně, jeden pán mně leták doslova hodil na hlavu! Ještě k těmto negativním reakcím nám nikdo ani nezastavil na stopa, takže dnes máme v nohou snad tisíc mil! Co říci? Snad budeme doufat, že zítra bude lépe.

A bylo. Čtvrtý den byl zatím nejlepší, tedy až na absenci hromadné dopravy o víkendech. Přeprava tedy stopem a pěšky. Dlouho jsme pobyli v obci Oucmanice, kde se nám podařilo oslovit mnoho lidí při nákupu vánočních stromků. Všimli jsme si mnoha pozitivních reakcí na včera vysílané Interview na ČT24. Na náměstíčku jsme oslovili pána, který byl nadšen punkovou plackou, a prý je velký fanoušek pana Černého. Ne všechny reakce byly tak pěkné, ale celkový dojem byl skutečně příjemný a optimistický.

Tým Na cestě (Foglová, Možiešiková)