První dny Na cestě

Unikátní kontaktní kampaň začala. Dobrovolnické týmy „Na cestě“ vyrazily na svá různorodá putování. Že nepůjde vždy jen o příjemnou zkušenost, naznačil i sám Karel Schwarzenberg: „Je mi naprosto jasné, že nebudete mít lehký úkol. Budeme muset plout proti proudu. Já jsem to dělal často v životě. Vy to nebude mít úplně jednoduché a jsem velmi rád, že jste se k tomu rozhodli. Abychom byly důvěryhodní, musíme říkat pravdu a nenechat se zmást.  Musíte mluvit na rovinu a normální jazykem, jak Vám zobák narostl. Nesnažte se přizpůsobit profesionálním moderátorům.  Berte, prosím, každého člověka vážně,“ řekl při setkání s dobrovolníky. Jak dvojice cestovatelů zvládly první dny, s kým se setkaly a kam došly? Pro ilustraci pár poznatků přímo „z terénu“:

 

Sobota 17. 11, Na cestě po Středočeském kraji:

Provozní hotelu v Jílovém u Prahy, kde jsme dnes spali, byl panem knížetem tak unesen, že si od nás vzal 5 plakátů, několik magnetek i letáku. Je víkend a moc autobusů nejezdí, tudíž jsme si vybrali takovou trasu, která bude vhodná k pěšímu putování. Večer jsme se dostali do Psár, kde nebylo k nalezení žádné ubytování. Ocitli jsme se tam asi ve 21:00 a tak jsme skončili v hospodě. Tam jsme zůstali až do dvou ráno. Místní hospodský si nás pak za sto korun vzal na noc k sobě domů. A pro Karla bylo určitě přes polovinu lidí v hospodě!

 

Neděle 18. 11, Na cestě po Královehradeckém kraji:

Po cestě se nám podařilo přejet a skončit asi na hodinu v Trutnově, což ale ve finále bylo velmi milé, jelikož místní rádi vzpomínali na návštěvu Karla Schwarzenberga v tamním hostinci nedaleko nádraží. A to s velkou úctou a pobavením. V Hostinném Městě jsme navštívili místní řemeslný trh. Celkově jsme za den zvládli oslovit asi 100 lidí. Jedna paní mě úspěšně oloupila o šálu s tím, že ji chce hrdě nosit a propagovat po Trutnově pana Schwarzenberga. Vzhledem k jejímu, nadšení a velké energii ji nakonec dostala. Opět se nám osvědčily cesty vlakem, jež byly rozhodně nejúspěšnější.

Pokud si lidé na něco stěžují nebo na něco přímo nadávají, tak jsou to hlavně témata jako změny DPH, celková nespokojenost se stavem politiky nebo církevní restituce.

 

15. – 18. 11, Na cestě po Libereckém kraji:

Někteří lidé vůbec netuší, kdo Karel Schwarzenberg je. Někteří starší občané ho posílají „do penze“. Mimochodem, včera nám mládež v Jestřábí prozradila, že Karel Schwarzenberg „je přece ten pornoherec, ne?“. Ve Cvikově nás vyhodili z parkoviště Penny marketu, že je to soukromý pozemek a děláme jim ostudu. Celkově tam byli velmi nepřátelští lidé. V Jablonném jsme ale narazili na velmi milé lidi. Večer si místní při posezení v hospodě objednávali pivo zvednutím magnetu „Dám si jedno“…

Týmy Na cestě a Volební tým KS