Tři extrémy v Libereckém kraji

Dnes převážně pozitivní reakce! Samozřejmě, že ne úplně všichni pana Schwarzenberga hodlají volit, ale s naší prací sympatizují. S většinou lidí se setkáváme ve větších vesnicích, v malých jen mnohem obtížnější na místí narazit.

Také se setkáváme se třemi zvláštními extrémy. První pán nám barvitě vyličuje, za co by politiky přivázal, kdo by to pak táhnul apod. Další paní s údivem zjišťuje, že se má volit prezident a na to konto dodává: „Už aby byl konec světa!“. Poslední pán nás ale potěšil, když si ihned po představení vyžádal propagační materiály a začal přísedícího voliče komunistů přesvědčovat o správnosti volby Karla Schwarzenberga. Je neděle a mrzne, takže celkově potkáváme méně lidí než obvykle. Nástěnky ale věrně slouží a občas vhodíme letáček do poštovní schránky…

Dostáváme se na předměstí Liberce a s tím přicházejí i stále pozitivnější reakce. Lidé sympatizují s naší prací, jsou ochotni diskuze a jeden pán se nechá slyšet, že by Karla Schwarzenberga nejraději viděl stále na postu ministra zahraničí, protože si vede skvěle.

Tým Na Cestě (Lukáš a František)