„S Karlem se hlásíme do služby!“

Již se zaregistrovalo 17135 podporovatelů,
staňte se jedním z nich!

Zadané údaje nemusíte zveřejnit a poslouží hlavně nám při organizaci kampaně jako databáze podporovatelů.
Zvýrazněná pole jsou povinná.

Chci se stát
podporovatelem
1
2
3

Odesláním formuláře prohlašuji, že souhlasím se zpracováním a uchováváním těchto osobních údajů pouze pro potřeby prezidentské kampaně Karla Schwarzenberga podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.


Šimon Pánek

Šimon Pánek 

ředitel nadace Člověk v tísni 

Karel Schwarzenberg je skutečně nezávislý člověk. Není pod vlivem žádných domácích či zahraničních finančních nebo vlivových uskupení, nemá to zapotřebí. Má pozitivní vztah k integraci Evropy a přitom rozumě kritický přístup k mašinérii evropských institucí. Svým obrovským mezinárodním přehledem a zkušenostmi bude skvělým prezidentem v této době změn. Z vlastní zkušenosti vím, že je to člověk velmi otevřený, s důvěrou v občanskou společnost, v to, že nejen straničtí politici mají rozhodovat o věcech důležitých pro život nás všech.

Charlotta Kotikova

Charlotta Kotikova 

nezávislá kurátorka a pravnučka TGM 

Měli bychom zvolit pana Karla Jana Schwarzenberga prezidentem České Republiky. Musíme volit slušnost a integritu, kterých v politickém životě není nazbyt. Volím pro Karla Schwarzenberga jménem svým a vím, že by pro něho volily i moje matka, pani Herberta Masaryková a teta Dr. Anna Masaryková. Vážily si ho.  

Barbora Poláková

Barbora Poláková 

 

Je normální, že si člověk pamatuje jen to dobrý, protože paměť automaticky selektuje špatný vzpomínky, ale tak si to najděte na těch internetech, co je ten Zeman a jeho parta zač, a volte Karla.

Tomáš Klus

Tomáš Klus 

herec a zpěvák 

Čím dál jsem od své země, tím víc zjišťuji, jakou Láskou k ní trpím a poslední dny své dovolené trávím on-line na zpravodajských serverech a má kulatící se Milá má co dělat, by mě udržela v náladě, neb trpím výčitkami, že jsme svou dovolenou neodložili alespoň o jedno kolo… Já své vale dávám tímto svým nadálku, pro mnohé snad jen do vzduchu poslaným hlasem pro Karla Schwarzenberga. Chci mít v čele reprezentantů své země Světoobčana, který, úzce spjat s křivdami, jež se na jeho lidském osudu udály, na svou zemi nezanevřel, ba naopak našel v sobě tolika síly, že vstoupil dopověstného “bahna české politky”, chca zbavit jej bezednosti.  Toto prohlášení nečiním na žádost nikoho z volebního štábu a nejsem též nositelem žádné z módních placek. Jen jsem nějak konečně zase ucítil, že by bylo záhodno nemlčet.

Jiří Bartoška

Jiří Bartoška 

herec  

Prezidentské volby nejsou politické volby, ale jsou to volby o osobnosti.  A pro mě je Karel Schwarzenberg tou osobou, která nás bude dobře reprezentovat nejen doma, ale také  zahraničí.

Jan Novotny

Jan Novotny 

herec 

Jsem již ve věku, kdy jsem se rozhodl, že budu volit pro svých dětí, pro své děti. Chtěl jsem podpořit budoucnost, kterou si přejí oni. Chtěl jsem podpořit jejich kandidáta, ale jsem šťasten, že jsem nemusel korigovat kandidáta svého, kterým byl pan Karel Schwarzenberg. Sešli jsme se. Oni chtěli svého. Téhož. Jejich kandidátem je také pan Karel Schwarzenberg. Vy starší, nevolte jen pro sebe. Dejte na názor mladých.

Karel Holomek

Karel Holomek 

Předseda nevládní organizace Společenství Romů na Moravě 

Karla Schwarzenberga znám neuvěřitelně dlouho. Už z doby, kdy poskytl azyl Vilému Prečanovi v Scheinfeldu pro vytvoření archívu Československé totality, což byl čin, který teprve nyní lze docenit. Vilém Prečan – historik, je, dá se říci, rodinný přítel naší rodiny, dnes se dožívá 80 let, K.S. to včera zmiňoval v MFD. Dále - v roce 90 mne K.S. osobně informoval o táboře v Letech u Písku, což bylo působiště jejich rodiny,  a vlastně zavdal program úsilí o vybudování paměti holocaustu Romů v ČR, na které jsme už pak pracovali. K.S. nemá žádné politické aféry, nikdy zásadně neselhal a nekrade, jako většina jiných. Ale to už říkají všichni, tak to nerozebírám.    

Václav  Kopta

Václav Kopta 

Herec a textař 

Karel Schwarzenberg je jediný kandidát, který u mě má šanci, moje dvě dcery ho milují a jeho fotku mají jako tapetu na jejich mobilu.

Michal Horák

Michal Horák 

sedlák 

Líbí se mi, jeho skromnost,vystupování,úcta k tradicím a předkům,otevřenost,slušnost,veřejné přiznání ke katolické církvi a zachování rodiných hodnot

Zuzana Roithová

Zuzana Roithová 

politička 

Vím z vlastní zkušenosti, že Karel Schwarzenberg je nesmírně váženým politikem a je považován za velkého dobrého českého státníka v zahraničí.  A to je důvod, proč ho také podporuji v druhém kole a byla bych ráda, kdyby nás bylo, co nejvíc.  

Pavel Pafko

Pavel Pafko 

chirurg, vysokoškolský profesor  

Karel Schwarzenberg je pro mě člověk, který si celý život mohl dovolit říkat, co si myslí. Podobně jako T.G. Masaryk je v Evropě a ve světě známý a uznávaný, čímž má obrovský náskok před všemi ostatními prezidentskými kandidáty. A to že občas spí? Když se vzbudí, vždycky ví přesně, o čem je řeč...      

Taťána le Moigne

Taťána le Moigne 

ředitelka českého zastoupení firmy Google 

Pan Schwarzenberg je noblesní státník světového formátu s nadhledem, osobitým charakterem a skvělým smyslem pro humor. Má přesah daleko za hranice naší země, což je přesně to, co potřebujeme. Bude důstojným pokračovatelem tradic a hodnot, které v roli našich prezidentů zosobňovali Masaryk a Havel. A navíc, zavládne konečně dobrá nálada. A to vůbec není málo.

Karel Oliva

Karel Oliva 

ředitel Ústavu pro jazyk český Akademie věd 

Protože můj jmenovec Karel je slušný člověk. A má slušnost v programu - a taky v krvi. A protože sice ne úplně dobře ovládá formální, pravopisnou stránku češtiny, ale o to více - a zejména více než jiní kandidáti - zvládá stránku obsahovou: co říká, má vždy hlavu a patu. A k tomu navíc - skoro vždy :-) se s tím dá souhlasit. A má skvělý jazykový cit: i slova jinak vulgární umí používat tak, že v kontextu vulgární vlastně nejsou. Zatímco u jiných jsou začasto vulgární i slova jinak slušná (o těch neslušných ani nemluvím). Zkrátka, Karel umí !

Olga Sommerová

Olga Sommerová 

filmová dokumentaristka 

Karel Schwarzenberg se nad svým protikandidátem tyčí jako Himaláj nad petrželí. Petržel lže, Himaláji věřím. Až bude prezidentem, jistě vysvětlí svůj překotný  odchod do TOP 09 od Bursíkovy Strany zelených, která ho uvedla do funkce ministra zahraničí.

Roman Vaněk

Roman Vaněk 

Šéf Pražského kulinářského institutu 

Pro mě je ta rovnice jednoduchá: Karel= čest, nadhled vzdělaného člověka, obrovský kredit u lidí u nás i v zahraničí, humor a odvaha být za jakýchkoliv okolností stále svůj.

Zuzana Derflerová Brázdová

Zuzana Derflerová Brázdová 

lékařka 

Budu volit Karla Schwarzenberga. Mám k tomu dva velmi dobré důvody. Ten první důvod je negativní, protože nechci, aby byl prezidentem České republiky Miloš Zeman. Ne proto, že by mi byl osobně nesympatický, ale protože nesouhlasím s jeho vnitřní politikou. Miloš Zeman tvrdí, že nepodepíše žádný zákon omezující kuřáctví v této společnosti. A to je takový pohled na zdravotní politiku, který je pro mě naprosto nepřijatelný. Naopak Karel Schwarzenberg je představitelem těch vlastností, kterých si velmi vážím. Je to člověk, který v minulosti velmi riskoval, aby pomohl vývoji skutečné demokracie v české společnosti. Je to člověk, který paradoxně udělal pro českou kulturu a vzdělání mnohem více než takoví ti čeští pseudovlastenci, kteří se dnes otírají o jeho nedostatečnou znalost české konverzace. Je to člověk, který přečetl možná mnohem více českých knih než Češi, kteří se spíše dívají na mediální programy, jež jim vymývají hlavu než aby je přivedly k nějakým rozumným úvahám. Je to slušný člověk a jeho morální vlastnosti a to, jakým způsobem se projevoval v minulosti, je pro mě zárukou, že je tím prezidentem, kterého přesně tato společnost potřebuje.

Janis Sidovský

Janis Sidovský 

manažer, producent, pedagog 

Karel Schwarzenberg má skvělou mezinárodní pověst. Má noblesu, znalosti, dostatek uvěřitelné pokory a velký nadhled. Je velkorysý, není to malý český člověk. Proto volím Karla!

Vladimír Šmicer

Vladimír Šmicer 

fotbalista 

Volím Karla Schwarzenberga!

Šárka Záhrobská

Šárka Záhrobská 

lyžařka 

Tady a teď si tvoříme naši budoucnost a jsme to právě my sami, kdo si ji tvoříme. Podpořte společně se mnou Karla Schwarzenberga ve druhém kole prezidentských voleb. Takový prezident je dobrým vzorem pro nás pro všechny a reprezentuje naši krásnou zemi tak, jak si to ona i my všichni, kteří v ní žijeme, zasloužíme.

Věra Čáslavská

Věra Čáslavská 

gymnastka, olympionička 

Volím Karla, protože je to slušný člověk.

Richard Krajčo

Richard Krajčo 

svobodné povolání 

Český stát si zaslouží mít, po nějaké odmlce, v čele zase někoho ušlechtilého. A já bych byl rád na svého prezidenta zase pyšný. To vše pan Karel splňuje. Nejlepší volba.

Marie Rottrová

Marie Rottrová 

zpěvačka 

Volím Karla Schwarzenberga, protože je to charakterní člověk, který má rád tuhle zemi, má o ni opravdový  zájem a věřím, že jako prezident České republiky bude dělat vše pro posílení jejího postavení ve světě. A s nadhledem sobě vlastním bude sjednocovat naše stranické politiky i veřejnost.

Václav Vydra

Václav Vydra 

herec 

Karla Schwarzenberga si vážím, budu ho volit a doufám, že bude zvolen. Přál bych to jemu i nám všem.  

Profesor Roger Scruton

Profesor Roger Scruton 

anglický filosof, spisovatel a skladatel 

S Karlem Schwarzenbergem jsem úzce spolupracoval v temných dobách komunismu. Tehdy věnoval svůj čas, energii a finanční zdroje, aby podpořil ty, kdo bojovali za svobodu své země. Celé ty dlouhé roky jednal jako opravdový patriot a jeho smysl pro čest a schopnost sebeobětování byly zřejmé všem, kteří ho znali. Podle mého názoru byla jeho další kariéra logickým pokračováním ideálů, za kterými šel. Češi by měli pokládat za obrovské štěstí, že se rozhodl hrát tak významnou roli ve veřejném životě jejich země.  

Helena Illnerová

Helena Illnerová 

vědec 

Chci za prezidenta člověka moudrého, zodpovědného, charekterního, s životním nadhledem. A za takového považuji právě Karla Schwarzenberga.

Bára Fialová

Bára Fialová 

Operator vyroby 

Je mi sympatický ve všech bodech. Není homofóbní, má světový přehled ohledně politiky. Navíc je to šlechtic a umí se chovat i vypadat. Proto myslím, že by uměl výborně reprezentovat náš stát.

Ondřej Liška

Ondřej Liška 

IT Analyst, Planner 

volím Karla - je to politik s charakterem ...

Libor Winkler

Libor Winkler 

předseda představenstva společnosti RSJ a člen dozorčí rady Nadačního fondu proti korupci 

Mé srdce má Karel Schwarzenberg. Je to kandidát evropského formátu a může naši zemi posunout dále.

Jitka Čvančarová

Jitka Čvančarová 

herečka, patronka DEBRA ČR, vyslankyně d.f. OSN UNICEF 

Pro mne je Karel Schwarzenberg jediná možná volba, jediná možná cesta, jediný možný kandidát, na kterého mohu být hrdá jako na člověka a státníka světového formátu.      

Miloš Forman

Miloš Forman 

režisér 

Věřím Karlu Schwarzenbergovi, že se mu podaří vrátit českým zemím důstojné a respektované místo v politické kultuře západní Evropy i celého světa.

Veronika  Žilková

Veronika Žilková 

Herečka 

Volím Karla Schwarzenberga, protože je to představitel největšího vlastenectví. Je směšné mluvit v souvislosti s ním o jeho rakouském původu. Vlastenec není ten, kdo mluví perfektně česky, ale ten, kdo ctí hodnoty a svou morálkou vrátí naději českému národu.

Prof. PhDr. Radim Palouš Dr.h.c.

Prof. PhDr. Radim Palouš Dr.h.c. 

emeritní rektor Univerzity Karlovy 

Znal jsem pana Karla Schwarzenberga jak z doby totalitního režimu, kdy velmi účinně spolupracoval a podporoval disidenty, tak jako porevolučního spolupracovníka prezidenta Václava Havla. Volím ho bez váhání za nového prezidenta.

Aleš Karský

Aleš Karský 

šéfkuchař 

Již v prvním kole jsem volil Karla. Nehodlám na tom nic měnit. Je to naše jediná šance jak vrátit naší hlavě státu vážnost a být hrdý na to že jsem Čech! Jsem štastný že máme takovou osobnost zde v Česku.

Ladislav Špaček

Ladislav Špaček 

konzultant etikety a komunikace 

Považuji Karla Schwarzenberga za důstojného strážce a dědice odkazu Václava Havla, vím, že je to respektovaná osobnost v zahraničí, zkušený a odpovědný politik, moudrý muž, který nemá ambice v politice získat jméno nebo jmění, to všechno už má. Jeho jedinou touhou je sloužit obci, politikon, to je pravý a původní smysl slova politika. Proto ho budu volit.

Miroslav Táborský

Miroslav Táborský 

herec 

Chci být na svého prezidenta hrdý. Nikdy jsem ho neviděl chovat se jinak, než slušně. A neumím si představit, že ho k tomu vedou jiné důvody, než pracovat pro tuto zemi a být jí prospěšný. Má to v genech. Podívejme se do historie. Schwarzenbergové byli v naší zemi především pečliví hospodáři.

Marek Eben

Marek Eben 

moderátor a hudebník 

Pan kníže má charakter, vtip a krásně zpívá!  

Jan Šibík

Jan Šibík 

Fotoreportér 

Protože Karel je osobnost, neintrikuje, rozlišuje podstatné od blbostí a je vtipný!

Magda Vášáryová

Magda Vášáryová 

herečka 

Volila bych pana Schwarzenberga. Nejen proto, že je gentleman za každých okolností, ale i proto, že rozumí mnoha věcem, které mnohým z nás unikají.

Klára Šimáková

Klára Šimáková 

studentka 

Karla volím, protože je jiný než většina politiků. Nesnaží se vydělat, ale něco udělat pro lidi, pro Česko. Není důležité, JAK mluví, ale CO ŘÍKÁ. Že vyjadřuje svůj názor po pravdě, a aniž by tím někoho musel urážet. Takového prezidenta by bylo možné si opravdu vážit.

Zdeněk Svěrák

Zdeněk Svěrák 

herec, režisér, spisovatel 

My, co jsme měli rádi prezidenta Václava Havla a neseme tu nálepku pravdoláskařů, nemáme mezi prezidentskými kandidáty moc na výběr. Já bych chtěl za prezidenta Karla Schwarzenberga.

Ivan Mládek

Ivan Mládek 

písničkář 

Karla Schwarzenbergera chci za prezidenta, protože jako jediný z kandidátů nebyl ani komunista, ani svazák, ani pionýr, ani jiskrička.

Marta Kubišová

Marta Kubišová 

zpěvačka 

Dodnes mám v živé paměti zpívání v blízkosti Václava Havla na balkonu Melantrichu v roce 1989. Když se tehdy schýlilo ke zpěvu státní hymny, ozvalo se za mnou v dosahu mikrofonu temné bručení, které se k mému zděšení dralo z Václavova hrdla. Intonačně se s tím v tom okamžiku nedalo dělat víc, než zastínit tělem mikrofon a pokusit se ze všech sil hymnu hlasitě dořvat. Zážitek z Melantrichu mi připomněl pan Karel Schwarzenberg prostřednictvím TV přenosu z oslavy prvního kola voleb, kdy jsem s dojetím konstatovala, že svým pěveckým výkonem při hymně mnohonásobně Václava Havla překonal. Získal tím nejen mé srdce, ale především můj hlas! Pan Karel Schwarzenberg na Hrad patří, stejně jako Václav Havel, jehož pěvecký projev sice nebyl brilantní, ale hudbu a zpěv miloval celým svým srdcem.

Vojtěch Dyk

Vojtěch Dyk 

zpěvák, herec 

Jediný možný kandidát..

Tereza Maxová

Tereza Maxová 

modelka a filantropka 

Karel Schwarzenberg? Pro mě jasná volba!

Luděk Šebek

Luděk Šebek 

vysokoškolský učitel 

Velmi bych si přál mít zase možnost nestydět se za prezidenta své země. Karel Schwarzenberg pro mě představuje opak laciného populismu. Je člověkem moudrým a laskavým, který skutečně pomohl a pomáhá lidem v tísni narozdíl od těch, kdo jich zneužívají jen k výrobě svého "lidového" image.

Jiří Mádl

Jiří Mádl 

herec 

Věřím, že máme více kandidátů, kteří by mohli být prezidentem. Karla Schwarzenberga ale volím proto, že on by po svém zvolení nemusel zatnout zuby a něco na sobě měnit. V kontinuitě své celoživotní práce, svým chováním a celou svou osobností už hlavou státu vlastně je. Stačí ho jen zvolit. 

Robert Kodym

Robert Kodym 

trubadůr 

Volte Karla Schwarzenberga! Získávejte informace! Přemýšlejte! Zbavte se postbolševických stereotypů! Děkujeme odejděte! Neděkujem vypadněte! Vzpomínáte? Mezinárodní ostudář Klaus a jeho kamarád prognostik Zeman v naší zemi stále straší! Trubte na poplach! Staré dobré srdce Evropy po staletí bijící v české kotlině akutně potřebuje čestnou, šlechetnou, důstojnou a mezinárodně respektovanou reprezentaci. Je jenom jedna volba. Děkuji. Robert Kodym

David Koller

David Koller 

hudebník 

Pan Schwarzenberg je pro mě zárukou toho, že věci, které se tu dějí, budou mít opravdu demokratický charakter. U dalších kandidátů na prezidentský stolec mám největší problém s tím, že byli všichni nějakým způsobem spojeni s komunistickým režimem, což mi připadá přes míru. Už proto, že bychom byli zpátky u NKVD, StB nebo jako se všechny tyto tajné organizace jmenovaly.

Cyril Höschl

Cyril Höschl 

psychiatr 

Volím Karla Schwarzenberga, protože už nechci osvědčené oposmluvní dinosaury. Karel Schwarzenberg má diplomatickou zkušenost, umí se hladce pohybovat v mezinárodních sférách, reprezentoval by nás jménem i rodem, je názorově dosti konzistentní, je lidský, není nesmyslně „levicový“, přitom má skutečné sociální cítění, není agresor ani opilec, nenadává oponentům do debilů, nebude se nikomu vysmívat ani pro vadu řeči ani pro tělesné postižení, má zaslouženou reputaci, je svým založením nadstranický, byť de iure nikoliv. Ti, co mu vyčítají, že žbrblá, zapomínají, že sice ano, ale v několika světových jazycích. Navíc se kamarádí s kdejakou hlavou státu, královnou či ministrem. A Ti, kterým vadí, že všude spí, by mohli uznat, že u hlavy státu šlechtického rozměru je to snad i jedno. A jako bonus – nikdy nebyl v komunistické straně, a to ani v Rakousku. Když už nemůžeme po 700 letech znovu povolat Lucemburka, jehož syn se tak vydařil, tak aspoň jeho. V Evropě nás určitě bude reprezentovat a navíc trefí domů.

Cyril Höschl

Cyril Höschl 

psychiatr, vysokoškolský pedagog 

Volím Karla Schwarzenberga, protože už nechci osvědčené oposmluvní dinosaury. Karel Schwarzenberg má diplomatickou zkušenost, umí se hladce pohybovat v mezinárodních sférách, reprezentoval by nás jménem i rodem, je názorově dosti konzistentní, je lidský, není nesmyslně „levicový“, přitom má skutečné sociální cítění, není agresor ani opilec, nenadává oponentům do debilů, nebude se nikomu vysmívat ani pro vadu řeči ani pro tělesné postižení, má zaslouženou reputaci, je svým založením nadstranický, byť de iure nikoliv. Ti, co mu vyčítají, že žbrblá, zapomínají, že sice ano, ale v několika světových jazycích. Navíc se kamarádí s kdejakou hlavou státu, královnou či ministrem. A Ti, kterým vadí, že všude spí, by mohli uznat, že u hlavy státu šlechtického rozměru je to snad i jedno. A jako bonus – nikdy nebyl v komunistické straně, a to ani v Rakousku. Když už nemůžeme po 700 letech znovu povolat Lucemburka, jehož syn se tak vydařil, tak aspoň jeho. V Evropě nás určitě bude reprezentovat a navíc trefí domů. Prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych. Director, Prague Psychiatric Center Ustavni 91, 181 03 Praha 8 Czech Republic

Bolek Polívka

Bolek Polívka 

herec 

Dívám se kolem sebe, kdo by to dělal lépe něž já, a nikoho jiného nevidím, než Karla Schwarzenberga.

Petr Čtvrtníček

Petr Čtvrtníček 

herec a režisér 

Karel Schwarzenberg je jedinej hajnej, kterej toho prezidenta dělat může. A když je někdo jedinej, kdo to dělat může, tak to dělat musí. Proto volím Karla Schwarzenberga.

Jana Hošková

Jana Hošková 

zubní laborantka 

neznám nikoho lepšího v této zemi

Viktor Teichman

Viktor Teichman 

Workforce Planning Manager, global HPS PAS 

Velmi si vážím jeho morálních a osobních vlastností. Na rozdíl od jiných politiků obdivuji jeho generačně zakodovaný správcovský přístup k svěřeným majetkům i lidem.

Igor Mašín

Igor Mašín 

podnikatel 

kandidaturu jsem podporoval, protože jsem nechtěl mít za prezidenta lháře, byla to pro mě jasná a jediná volba ... p. Schwarzenberga uznávám, v naší současné politické reprezentaci jako jednoho z mála !

Jan Štambaský

Jan Štambaský 

 

Dobrý den, přihlašuji se k další možné spolupráci.

Renata Svatošová

Renata Svatošová 

majitel firmy 

Pana Schwarzenberga považuji za slušného člověka a líbí se mi (jak už někdo napsal) že má kinderstuebe. To nemluvím o hlubokých znalostech našich i evropských dějin a schopnost jejich aplikace do současnosti. Neboť dějiny se stále opakují...

Hannah Hannah

Hannah Hannah 

 

Kdyby byvavali mohli... volili by ho panove Havel, pan Werich, urcite i pan Burian ....a JA.

Jan Ruprich

Jan Ruprich 

žák 

Pan Schwarzenberg je pro mě nejlepším kandidátem.

Kateřina Eršilová

Kateřina Eršilová 

auditor 

uznávám slušné chování a vzor, který Karel zosobňuje

Darina horká

Darina horká 

kastelánka 

Protože věřím, že jsme promarnili velkou šanci. Jsem ráda, že jsem žila v době, kdy jsem mohla být hrdá na svého prezidenta Vaáclava Havla - a lidi ve světě nám ho záviděli. Chcela sem zažít ten pocit znovu. Všechny další komentáře typu - je mi to líto, máme co jsme chtěli, každý náírod si zaslouží přesně co má - vynechávám. Ale - je mi to líto...

Jaroslav Glabazňa

Jaroslav Glabazňa 

obchodní zástupce 

Protože Karel je osobnost, je slušný a vzdělaný. Takových lidí si velmi vážím

Anna Kokošková

Anna Kokošková 

důchodkyně 

Ve volbách jsem volila Karla Schwarzenberga. Je pro mne člověkem, který nikdy nebyl spojován s KSČ a KSČM. Pan Karel Schwarzenberg za celou dobu svého působení v politice nebyl nikdy svázán s žádnou korupční aférou. V jeho věku by klidně mohl odpočívat, ale on nečinně nezahálí a věnuje se politice s chutí změnit postavení Česka ve světě. Jeho vystupování, jednání, schopnost přiznat svoji chybu, znalost světa a diplomacie , proevropské smýšlení jsou zárukou úspěšné reprezentace Českého státu v Evropě i ve světě a proto jsem si přála , aby byl zvolen prezidentem České republiky. Česko by tak mělo opět šanci zařadit se mezi malé, kulturně a technicky vyspělé státy EU. Česko by tak opět dosáhlo postavení jaké mělo Československo před druhou světovou válkou a před nástupem komunistů k moci v únoru 1948, kteří dokázali z vyspělého státu udělat na 50 let poslušného služebníka a "kolonii" SSSR. Karle přeji Vám do další činnosti mnoho úspěchů a zůstávám Vaším příznivcem.

Jaroslav Hejhal Ing.

Jaroslav Hejhal Ing. 

podnikatel 

Pan Karel Schwarzenberg u mne vzbudil úctu a respekt při našem osobním setkání.

Michal Stone

Michal Stone 

Žák, spisovatel 

Dívám se kolem sebe kdo by dělal prezidenta nejlépe a nikoho jiného nevidím než Karla.

Vladimír Sůra

Vladimír Sůra 

soukromý podnikatel 

Důvodem je výjimečná osobnost pana Schwarzenberga.

Lucie Novotná

Lucie Novotná 

 

Karla Schwarzenberga volím proto, že si přeji, aby naši zemi reprezentoval zkušený, vlídný a otevřený člověk, takový, který by byl v zahraničí přijímán s respektem podobně jako Václav Havel. Měl se stát prezidentem hned po něm! A také jeho životopis i čeština se mi "věru" líbí!

Ester Janečková

Ester Janečková 

moderátorka 

Jednoznačně budu volit Karla Schwarzenberga, stejně jako v prvním kole. Nesmírně si ho vážím, je to osobnost, kterou tato země potřebuje. Navíc to udělám i kvůli zodpovědnosti k mladé generaci. Dojalo mě, že nejstaršího kandidáta volili mladí lidé. I syn to vnímá tak, že jde o poslední šanci, aby naše země fungovala a mladí to nevzdali.

Vlastimil Růžička

Vlastimil Růžička 

obchdní poradce 

Pro mě je Karel Schwarzenberg čestný člověk a i Pan prezident. Jsem rád, že tento člověk ovlivňuje chod našeho státu.

Petr Bidlo

Petr Bidlo 

novinář, copywriter, editor 

Protože mi to velí rozum i srdce.

Jana Stárková

Jana Stárková 

student 

Karel je osobnost, kterou potřebujeme ve vedení. Konec zkorumpovancům a mafiánům.

Petr Vašíček

Petr Vašíček 

Podnikatel 

Myslím si, že už z podstaty slova reprezentant by osobnost prezidenta měla toto naplňovat. Pan Schwarzenberg mě přesvědčil, a neustále v tom pokračuje, že by byl tím kdo dokáže toto slovo skutkově naplnit.

Pavel John

Pavel John 

zahradník 

Lidí, kterých si v české politice vážím, je jako šafránu a těch co jsou svým rozhledem, vzdělaností a přitom noblesou na roveň panu Schwarzenbergovi ještě méně. Navíc nepije jak mužik a nekrade pera.

Jan Svačina

Jan Svačina 

biblista 

Jednou se stromy rozhodly krále nad sebou si stanovit. Řekly olivě: Kraluj nám! Oliva řekla: To snad mám svůj olej přestat vydávat, kterým se Bůh i lidé ctí, a jít kymácet se nad stromy? Řekly tedy stromy fíku: Pojď ty, kraluj nám! Fíkovník řekl: To snad mám své plody přestat vydávat, jež vynikají v sladkosti, a jít kymácet se nad stromy? Řekly tedy stromy révě: Pojď ty, kraluj nám! Réva řekla: To snad mám své víno přestat vydávat, kterým se Bůh i lidé veselí, a jít kymácet se nad stromy? Řekly tedy všechny stromy trní: Pojď ty, kraluj nám! Trní tenkrát řeklo stromům: Pokud mě vskutku oddaně určíte sobě za krále, pak se do mého stínu uchylte. Ale pokud ne, z trní oheň vyšlehne, libanonské cedry sežehne!

Petr Marek

Petr Marek 

manažer 

Český národ je bohužel stádo lehce ovlivnitelných figurek, se kterými nakonec každá vládní strana spolu s již upečenými koaličními smlouvami vždy vydupala.... všichni nám předvedli co je to korupce, lobbysmus, rozkradení veřejných hodnot - pardon "privatizace", atd. Třešničnou na dortu je letošní novoroční amnestie - asi pan K. bude na přilepšenou v prezidentské penzi očekávat logicky sponzorské všimné, které zajisté dorazí od čerstvě propuštěných pachatelů miliónových kauz. Jen to opět odnesou ti dole, kterým v ulicích vzroste kriminalita.

Ludmila Holeštová

Ludmila Holeštová 

laborantka, nyní důchodce 

Protože mě zajímá zejména historie 20. století, asi od roku 1985 jsem měla možnost číst o jeho aktivitách a od té doby si vážím jeho vzdělanosti, názorů a postojů, které nemění. Kromě toho mi připadá jako mimořádně moudrý a laskavý člověk, který má díky těmto vlastnostem potřebný nadhled a vlídný humor. Je mi zkrátka sympatický a mám ho ráda.

Veronika a Tomáš Baštovi

Veronika a Tomáš Baštovi 

učitelka Mš, technik 

Rozumíme a srdcem věříme Karlu Schwarzenbergovi.

Vladimíra Sirotková

Vladimíra Sirotková 

důchodce 

Ztotožňuji se s názory a vztahu ke státu.

Oldřich  Ritter

Oldřich Ritter 

letecký konstruktér-stále činný 

Karla Schwarzenberga jsem volil v obou kolech. Je pro mne člověkem, osobností , která nemá svázanou minulost s KSČ. Karla si vážím pro jeho slušnost, jednání na rovinu - kdy nepoužívá podpásovek a lež jako vítězný kandidát pan Zeman. Jeho vystupování a znalost situace v Evropě, by byla zárukou, že Česká republika nebude pouhým východním okrajem Evropy, ale postupně získá místo , které ji patří - civilizovaný a vyspělý stát střední Evropy, kterým v minulosti před nástupem komunistů v roce 1948 bylo Československo. Vážím si jeho energie do života - chutě něco změnit k lepšímu, nevzdávat se, bojovat dál, jako pravý šlechtic. Vážím si i mladé generace, která pochopila, že je nutná změna a dala hlas ve volbách Karlovi. Pro mne zůstává morálním vítězem Karel. Pan Zeman není a nebude mým prezidentem.

Markéta Vovsíková

Markéta Vovsíková 

důchodkyně 

chci podporovat slušného člověka se světovým obzorem.

Ludmila Janská

Ludmila Janská 

už důchodce, občas překladatel, kdysi dramaturg 

Slušnost, počestnost, pokora. Chci zůstat v kontaktu

Jan Mára

Jan Mára 

truhlář 

Protože Karla Schwarzenberga znám, a vím ........

Libuše Vichrová

Libuše Vichrová 

důchodce 

Celý náš národ potřebuje v sobě opět najít slušnost, potřebu vzájemného pochopení, čest a základní morální hodnoty i hrdost. Příkladem je nám právě pan Schwarzenberg. Samozřejmě není v naší společnosti jediný takový člověk, měli bychom vyhledat i další a zviditelnit je. V tisku by se neměly neustále upřednostňovat negativní zprávy. Na předních stranách i takzvaného bulváru by se mělo psát o těch, na které můžeme být hrdí. Mám především na mysli naše nynější kapacity v kultuře a vědě.

Romana Hinerová

Romana Hinerová 

archivářka, v současnosti nezaměstnaná 

Bohužel už nemohu říci, že podporuji kandidaturu, protože jsme už volili, ale zajímá mne další pokračování, protože si myslím, že boj nekončí, spíše teprve začíná. Vyhlídky se mi zdají nedobré, spíše velmi nedobré.

Lucie Jurečková

Lucie Jurečková 

Anesteziolog 

inteligentní, slušný, aristokrat každým coulem v dobrém slova smyslu

Jan Canda

Jan Canda 

 

... je prostě nejlepší :O)

Monika Trepešová

Monika Trepešová 

úřednice 

Je to šance mít po dlouhé době kvalitního prezidenta.

Norr Gnom

Norr Gnom 

 

Karel Schwarzenberg je pro mě jednou z mála politických osobností, které držím v úctě.

Dana a Karel Seidlovi

Dana a Karel Seidlovi 

laborantka, programátor 

... těší nás stát za moudrým člověkem

Dalibor Tuček

Dalibor Tuček 

fyzioterapeut 

Pana Karla S. jsem poznal jako žoviálního a neformálního chlapíka na akci monarchistů v Baráčnické Rychtě. Zpíval a pařil se všemi vespolek. Nechal se pozvat, vyfotit. Je znalec vína, podporuje paní Procházkovou, charitu. Takový člověk nemůže být zcela zlý. Jo a je to Evropan, velký Čech, nikoli český záprdek...

Jakub Šmrha

Jakub Šmrha 

Student 

Pač si myslím že by to byl nejlepší prezident

Stanislav Jurčo

Stanislav Jurčo 

Grafik 

To čo sa stane v Česku má nedozierne dôsledky na Slovensko. Chcem aby konečne naše krajiny prestali podporovať komunistov a na nich napojené kriminálne skupiny. Knieža Schwarzenberg predstavuje aj napriek svojmu peknému veku budúcnosť a nie temnotu doby minulej.

Karel Mareš

Karel Mareš 

OSVČ 

Podporoval jsem a podporuji pana Schwarzenberga, protože je Karel - jako já, pro jeho životní hodnoty, pro jeho odvedenou práci za lidská práva, pro jeho noblesu s jakou zvládá negace - to já neumím, pro jeho kouzlo osobnosti, pro jeho krásnou a košatou češtinu, která má důraz na obsahu, pro jeho artikulaci - s jeho artikulací to je jak s Rolling Stones, občas slyšíte falešný tóny, ale celkové sdělení je fantastické - protože přitahuje úžasný lidi, kterým dává naději v pravdu a lásku, a spontánnost, pro jeho úžasný smysl pro humor a proto, že má rád český pivo a hezký holky, tak jako já.

Jana Řezníčková

Jana Řezníčková 

učitelka 

Ráda bych celému volebnímu týmu a Karlu Schwarzenbergovi z celého srdce poděkovala za atmosféru svobody, lásky a pravdy, kterou jsem zejména v posledních týdnech prožívala díky naději na zvolení pana Schwarzenberga presidentem.

Sabina Dienstbierova

Sabina Dienstbierova 

nakup/prodej 

Vazim si cestnych lidi a pana Schwarzenberga za jednoho z nich povazuji.

Zdenka Kollmannová

Zdenka Kollmannová 

učitelka  

Je to osobnost, slušný člověk, který nepoužívá urážky a vulgarismy.....pro mě je to osobnost.

Eliška Chmelařová

Eliška Chmelařová 

 

Sympatizuji s ním jako s politikem i jako s člověkem

Petr Vlasák

Petr Vlasák 

státní správa 

Karel Jan Nepomuk Josef Norbert Bedřich Antonín Vratislav Menas kníže ze Schwarzenbergu je čestným člověkem

Kateřina Žluvová

Kateřina Žluvová 

marketing manager 

volím Karla - pro jeho názory, způsob prezentace a obecné sympatie k jeho osobě

Kateřina Krišicová

Kateřina Krišicová 

podnikatelka 

Chci, aby v této zemi byly demokratické podmínky a věřím, že pan Schwarzenberg a Top 09 bude tyto podmínky naplňovat.

Tomáš Rendl

Tomáš Rendl 

realitní poradce 

Karel Schwarzenberg je slušný člověk s morálním kreditem a ve světě respektovaný jako politik a autorita. Po Václavu Havlovi je jediným důstojným presidentem naší země.

Michal Kadrnožka

Michal Kadrnožka 

obchodník 

Je to jediný normální kandidát ze všech!

Michal Blatný

Michal Blatný 

Technik VT 

Protože mi je bližší než jiní kandidáti. Jediný politik, kterému věřím, že to nedělá pro peníze.

Rudolf Grimm

Rudolf Grimm 

architekt 

morální a hodnotové postoje

Veronika Cardová

Veronika Cardová 

lékařka- psychiatrie 

K. Schwarzenberg je slušný, inteligentní člověk, vlastenec, který vlastenectví prokazoval a stále prokazuje.

Tereza Mlýnková

Tereza Mlýnková 

student 

Karel Schwarzenberg je člověk, kterého si vážím. Je to Osoba, která se drží Havlových myšlenek. Je upřímný a lidský. Ztotožňuji se s jeho názory...

Petr Žerava

Petr Žerava 

Student 

Karla Schwarzenberga podporuji především pro jeho nezkorumpovatelnost, lidskost, rovnost a pro mě až nadlidskou schopnost odrážet slovní útoky bez jakéhokoliv zakolísání. Jedná se jednoduše o touhu po lepší budoucnosti

Sona Anna Pajma

Sona Anna Pajma 

customer service engineer 

Podporuji kandidaturu pana Karla, protoze je to slusny clovek

tereza škaláková

tereza škaláková 

masker vlasenkar 

volim Karla Schwarzenberga

Pavla Tunklová

Pavla Tunklová 

Student 

Protože pan Karel je pro mě prezidentem!! A i přesto že volby nevyhrál, ráda bych ukázala že i tak ho podporuji!!

Martin Zicha

Martin Zicha 

Projektant 

Měl jsem Karla Schwarzenberga vždycky rád, po volební kampani si ho nesmírně vážím. Je to opravdu férový chlap. Na takového prezidenta bych byl hrdý. Doufám, že není všem dnům konec. Rád bych při toulání cizími zeměmi s hrdostí říkal, jsem Čech

David Daniel

David Daniel 

Call Operator 

KFP

Adéla Kotulová

Adéla Kotulová 

student 

Kdybych měla pana Schwarzenberga srovnávat se Zemanem tak bych řekla že je hodnější,laskavější a povedl by Českou republiku lépe než zeman! Pro mě a mou sestru bude Karel Schwarzenberg vždycky náš prezident!!!

Jan Kladiva

Jan Kladiva 

 

Chtěl bych za svého prezidenta někoho, kdo je slušný, kdo se nenaparuje jako filmová hvězda a někdo, kdo nestojí za tichým zlem zvaný Opoziční smlouva.

Gabriela Vaňková

Gabriela Vaňková 

účetní 

nesnáším komunisty, a podporuji zdravý rozum a přirozenou inteligenci.

Alena Žibřidová

Alena Žibřidová 

 

Chápu, že někdo si třeba na Zemana nepamatuje, ale od toho je snad internet, ne? Karel je jasně lepší!!!

Josef Kodera

Josef Kodera 

vedoucí údržby 

Karel Schwarzenberg je slušný člověk.

Michal Šuráň

Michal Šuráň 

projektové vedení, informační technologie 

Čestná, pokorná, nepoddajná osobnost. Důstojný styl.

Michal Poljak

Michal Poljak 

 

Karel je ferovy, uprimny, velmi znaly a inteligentni s noblesnim myslenim. Proto ma mou plnou podporu.

Radek Žáček

Radek Žáček 

odborný technik 

Při reprezentaci země dávám přednost vychování, zkušenostem, charismatu a lidskosti před hulvátstvím, bonmoty a honbou za hmotnými statky a popularitou, která obrazně vzato vede "přes mrtvoly".

Vanda Sluneckova

Vanda Sluneckova 

 

Myslím, že člověk jeho kvalit a klidné povahy, který dokáže s grácií a noblesou přejít i těžké chvíle, dokáže s lehkostí reprezentovat a chovat se na úrovni ve světě, stejně jako starat se o své statky a bližní, má skvělé dispozice pro zastání úřadu prezidenta ČR.

Jana Čermáková, DiS.

Jana Čermáková, DiS. 

ekonom 

mám pana knížete ráda

Tomáš Oravec

Tomáš Oravec 

Otrok 

Protoze je Karel nejlepsi!!!

Robert Soukup

Robert Soukup 

svobodne 

Karla Schwarzenberga podporuji, ponevadz mu verim. Karel je pro me lidskou a moralni autoritou.

Veronika Tichá

Veronika Tichá 

studentka 

Karel Schwarzenberg je podle mého člověk s přehledem o světovém dění, je velice inteligentní a co je nejdůležitější, je SLUŠNÝ.

Tereza Praxová

Tereza Praxová 

 

Volila jsem Karla Swarzenberga ,protože nesnáším aroganci a samolibost a jsem přesvědčena,že prezidenta by si měl každý občan této republiky vážit a to u Miloše Zemana NELZE!!

Lukáš Šebesta

Lukáš Šebesta 

Student 

I když jsem já sám nemohl jít volit,přál jsem si aby vyhrál právě pan Karel Schwarzenberg.Je to perfektní člověk,který by hleděl na všechny a naší zemi by udělal výborné jméno v Evropě.Škoda,nyní se stane s nástupem Zemana pravý opak..

Linda Krajská

Linda Krajská 

OSVČ 

Chceme prezidenta moudrého, se srdcem otevřeným, který bude důstojně a moudře reprezentovat naší republiku.

Michal  Zídek

Michal Zídek 

administrativa 

Mrzí mne, že vyhrálo buranství nad nadhledem a noblesou. Velká škoda promarněné šance. Milý Karle, děkuji Vám!

Blanka Janíková

Blanka Janíková 

zdravotník 

Blanka Jankovič Janíková Boj nekončí, boj za slušnou společnost a změnu trvá, Karel nás nastartoval, probudil a ukázal směr, pojďmě se spojit v iniciativu ( jako pořádala Společnost za veselejší současnost- různé humorné akce a běhy - třeba Běh politických vězňů, ulicí Politických vězŇů komoušům před nosem...)Je nás polovina, z těch co jsme volili, j á věřím, že ta lepší , ineligentněnjší polovina....snad íém pádem nazrál čas pokusit se dělat změny, které náš národ nutně potřebuje, ani já nepovažji Miloše Zemana za svého prezidenta, prezident mého srdce se stal Karel, a čert vem "jeho stranu" TOP 09, (proti které vlastně asi hodně lidi volilo, když je jejím představitelem, a neuvědomilo si, že o tom přeci není) chtělo by to nějakou novou důstojnější, čistčí stranu, které by mohl důstojně předsedat, ale kde vzít ty slušné a čisté lidi? Musíme samozřejmě začít u sebe nesnížit se k tomu, k čemu se snížil Zeman a jeho suita, včetně voličů, z nichž mnohým sláma kouká z bot.....PojĎme bojovat humorem.....a za Karla, který neprohrál, morálně zůstává vítězem, ale jeho protivník vyhrál nečistými metodami, s kterými jistě leckdo z nás nesouhlasí.....Mimochodem lze zakoupit placky - Zeman není můj prezident - mají na tento název facebookové stránky....Možná ještě čas nenazrál, náš národ ještě nedozrál, ale myslím, že zraje...pojďme tomu pomoci, nejen pro Karla a pro nás a naše děti...jak říkal Karel " s pomocí boží" a já dodávám s pomocí naší a vaší. Přeci konečně opravdu Láska a pravda musí zvítězit nad lží a nenávistí, ale ne v tom smyslu v jakém to zcela drze a nesmyslně včera použil Václav Klaus! S pozdravem B.J.

Eva  Zídková

Eva Zídková 

asistentka 

Volba Karla Schwarzenbergra byla u mě jasná od první chvíle! Volila jsem slušnost, noblesu a charakter. To, že zvítězil pivní socialista bez šarnu a úrovně, mě mrzí. Škoda, měli jsme šanci. Karle, díky!

Viktor Kreps

Viktor Kreps 

realitní makléř 

- jediný slušný kandidát - noblesní osobnost - obrovský kredit v zahraničí - nikdy nebyl členem KSČM !! - slušný člověk - MÁ RODINA JE SE SCHWARZENBERGY SPOJENÁ PO DLOUHOU DOBU

Bronislava Bartoňová

Bronislava Bartoňová 

překladatelka 

Karel Schwarzenberg je jedním z mála našich politiků, kterých si mohu vážit. Za jeho práci, za jeho postoje a názory, pro jeho nadhled, humor, lidskost, laskavost a ušlechtilost. Jeho myšlení není zdeformované životem v totalitě. Jako prezidentský kandidát byl pro naši zemi nadějí. Šancí, kterou jsme bohužel propásli. Patrně jsme jako společnost ještě nedospěli tak daleko, abychom mohli udělat takovýto krok vpřed. Já však Karlu Schwarzenbergovi (i naší zemi) držím palce dál.

Tomas Brandejs

Tomas Brandejs 

Prodavač podlahových krytin 

Karel Schwarzenberg je ikona a por naši republiku šance kterou jako mi, občani, nesmíme promarnit!

Stanislav Drastík

Stanislav Drastík 

student 

Pokud největší chyby Karla Schwarzenberga jsou to, že spí a že "žmrmlá", tak ho beru!

Gabriela Drábková

Gabriela Drábková 

na rodičovské dovolené 

Vážený pane Schwarzenbergu, moc jsme Vám drželi palce a mrzí nás, že to nedopadlo. Děkuji Vám za Vaši dosavadní práci pro ČR i za ty dva týdny naděje, že budeme mít po 10 letech zase prezidenta, na kterého budeme moci být hrdí. Prosím Vás, nenechte se znechutit a buďte s námi dál. Vaši Pražané Vám rozumějí!

Jana Slavíková

Jana Slavíková 

studentka dějin umění 

Podporuji Karla Schwarzenberga, protože stojím o důstojného prezidenta, který bude se srdcem Evropy nakládat s láskou.

Šimon Kinc

Šimon Kinc 

Žák ZŠ 

Protože Karel je čestný člověk...

Milan Veselý

Milan Veselý 

 

protože je mnohom lepší než Zeman v několikati ohledech

Pavel Matail

Pavel Matail 

podnikatel 

Mám podobné názory na život.

Vít Vavroušek

Vít Vavroušek 

OSVČ - instalatér 

Jsem na Vás velmi hrdý, a přeji hodně sil v další práci. děkuji

Vojtěch Hunal

Vojtěch Hunal 

 

chci aby Karel vyhrál