Zde najdete aktuální databázi
novinových článků, tiskových
zpráv a dalších materiálů.

Na podporu Schwarzenberga se uskuteční Nedělní noc s Karlem

Na podporu finalisty prezidentské volby Karla Schwarzenberga se 20. ledna uskuteční v desítkách klubů série bezplatných koncertů s názvem Nedělní noc s Karlem. Celorepubliková akce se odehraje v Praze, Brně, Jablonci nad Nisou, Plzni, Pardubicích, Litomyšli nebo v Karlových Varech. Účast zatím potvrdily kapely Čechomor, Tatabojs, Zrní, Jablkoň, Hudba Praha, Sunflower Caravan, The Tap Tap a písničkáři Xindl X, Václav Koubek a zpěvačka Sylvie Krobová.

Přečíst celý článek

Raketový nástup Schwarzenberga neměl obdoby, hájí agentury „ustřelené“ průzkumy

Měsíce před volbami nasvědčovaly průzkumy renomovaných agentur tomu, že do druhého kola prezidentských voleb postoupí Jan Fischer a Miloš Zeman. Nakonec ale Fischera nahradil na postupovém místě Karel Schwarzenberg. Agentury na svou obranu tvrdí, že se většina voličů rozhodovala až bezprostředně před volbami a Schwarzenbergův mocný finiš prý nešlo předpovědět.

Přečíst celý článek

Bookmakeři výrazně věří Schwarzenbergovi, je favoritem druhého kola

Před prvním kolem první přímé volby prezidenta byl favoritem českých sázkových kanceláří jednoznačně Miloš Zeman. Překvapivě silný úspěch Karla Schwarzenberga, který skončil na druhém místě s rozdílem jen 0,81 procenta hlasů, ale bookmakery přesvědčil, že příští hlavou státu se stane s největší pravděpodobností právě předseda TOP 09.

Přečíst celý článek

Proč uspěl Karel? Pět důvodů úspěchu jeho kampaně…

Pět důvodů úspěchu kampaně Karla Schwarzenberga v prvním kole prezidentských voleb z pohledu komunikačního plánování.

V čem spočívá pro mnohé možná překvapivý úspěch kampaně kontroverzní postavy české politické scény posledních dvaceti let, Karla Schwarzenberga, v prvním kole prezidentských voleb? Autorům kampaně se podařilo využít optimální kombinace několika faktorů, které kampaň odlišily od všech zbývajících. Podívejme se postupně, o které se zejména jednalo.

Přečíst celý článek

Odborníci na marketing: Schwarzenberg bodoval na internetu. Teď musí do ulic

Co rozhodlo první kolo přímé volby prezidenta? Jednoznačně závěr kampaně Karla Schwarzenberga a také „vyhoření“ Jana Fischera. Tak hodnotí odborníci na marketing dosavadní prezidentskou kampaň v Česku. IHNED.cz oslovil šest osobností českého marketingu.

Přečíst celý článek

Jiří X. Doležal: Kdo je menší zlo? A mám vůbec jít volit?

„Blížící se prezidentské volby jsou pro jen trochu kriticky uvažujícího člověka volbou mezi Schwarzenbergem, Schwarzenbergem, a Schwarzenbergem.“

Celý článek zde

Přečíst celý článek

Karel Schwarzenberg: O Unii musíme komunikovat

„Jedním z úkolů prezidenta republiky, který dle ústavy zastupuje Českou republiku navenek, je, aby vedl intenzivní dialog o závažných zahraničně-politických otázkách. A evropská politika k nim samozřejmě patří,“ uvedl v rozhovoru pro EurActiv současný ministr zahraničí a kandidát na prezidenta Karel Schwarzenberg (TOP 09).

Přečíst celý článek

VIDEO: Kníže slavil narozeniny v šalině, jezdil s ní po Brně a zpíval

Jako součást předvolebního prezidentského boje se Karel Schwarzenberg rozhodl pojmout i svoje narozeniny. V sobotu totiž oslavil svých 75 let v centru Brna, kde odpoledne kroužil ve speciální „narozeninové šalině“ a debatoval s lidmi. 

Přečíst celý článek

Dojatá Hillary Clinton v Praze: Od knížete dostala fotku s Havlem

Od premiéra Nečase dostala kytičku, od knížete Schwarzenberga fotku v rámečku. Kromě politických jednání si americká ministryně zahraničí Hillary Clinton na dnešní státní návštěvě i zavzpomínala. Na Václava Havla a návštěvu Prahy v roce 1994, kdy její manžel Bill zahrál v Redutě českému publiku na saxofon.

Přečíst celý článek

Prezidentská kampaň Karla Schwarzenberga začala i v Liberci

V listopadu rozjela všechna krajská města prezidentskou kampaň pro Karla Schwarzenberga. Dvoučlenný tým dobrovolníků můžete potkat i v ulicích centra Liberce. Dobrovolníky poznáte podle červených beranic, šál v barvách trikolory a červeného deštníku s výrazným nápisem KAREL. „Lidé jsou milí, když jim dáváme letáček, převážná většina reaguje, že je to kandidát s největšími morálními zásadami. Najdou se i tací, kteří nám letáček odmítnou s tím, že pan Schwarzenberg má od nich hlas jistý, ať dáme letáček někomu, kdo ještě není rozhodnutý,“ informovala dobrovolnice Markéta Navrátilová.

Přečíst celý článek

Kontakty pro novináře

Tiskové oddělení: press@volimkarla.cz

Tiskový mluvčí: Marek Pražák
E-mail: marek.prazak@volimkarla.cz
Telefon: +420 731 461 212

PR asistent: Ondřej Vichnar
E-mail: ondrej.vichnar@volimkarla.cz
Telefon: +420 737 209 766

Ke stažení